RSS
Dzisiaj jest: piątek, 02 października 2020
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 27.10.2016, zobacz aktualną wersję tej strony.

e-Sądownictwo - Skrzynka Podawcza

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie informuje, iż organy władzy publicznej zobowiązane są przyjmować dokumenty w postaci elektronicznej. W celu umożliwienia szybszego załatwiania spraw w urzędach i instytucjach publicznych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako właściwy do spraw informatyzacji, stworzył platformę internetowej wymiany dokumentów elektronicznych, na której mają być umieszczone Elektroniczne Skrzynki Podawcze.

Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 września 2005 roku w sprawie warunków organizacyjno-technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym oraz w sprawie sporządzania i doręczania pism w formie dokumentów elektronicznych możliwe jest wnoszenie pism w formie dokumentów elektronicznych do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi - Północ w Warszawie.


ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Aby można było złożyć wniosek do urzędu konieczne jest:

  1. Posiadanie konta użytkownika na platformie ePUAP – konto jest bezpłatne.
  2. Posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Szczegółowe informacje dotyczące zagadnień technicznych i merytorycznych zawarte są na stronie https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/pomoc.


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 27.10.2016
Dokument oglądany razy: 32 431