RSS
Dzisiaj jest: poniedziałek, 10 sierpnia 2020
www.bip.gov.pl
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Polnoc w Warszawie
Normalna czcionka Powiekszona czcionka Największa czcionka
To jest wersja archiwalna z dnia 19.12.2017, zobacz aktualną wersję tej strony.

Informacja dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne przybywające do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie przyjmowane są w Biurze Obsługi Interesantów znajdującym się na parterze w pokoju nr 41.

Osoby niepełnosprawne po okazaniu legitymacji o niepełnosprawności obsługiwane są przez pracowników Biura Obsługi Interesantów poza kolejnością.

Obsługa osób uprawnionych

W myśl art. 7 i 8 ustawy z dnia 19.08.2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz.U.2011.209.1243 ze zm.) osoby uprawnione, czyli doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, mają prawo do skorzystania w kontaktach m.in. z organami administracji publicznej z pomocy osoby przybranej, czyli osoby, która ukończyła 16 lat i została wybrana przez osobę uprawnioną w celu ułatwienia porozumiewania się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w organach administracji publicznej.
Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia usługi tłumacza języka migowego, w terminie 3 dni roboczych przed tym zdarzeniem, samodzielnie lub korzystając z pomocy pracowników Biura Obsługi Interesantów przy wykorzystaniu dostępnych środków komunikacji.
Kontakt z Biurem Obsługi Interesantów:
nr telefonu: 022 5091 158
email: boi@srpragapolnoc.pl

Informacje o infrastrukturze

Infrastruktura Sądu jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją ruchową w sposób następujący:

  • miejsca parkingowe przed budynkiem Sądu oraz na parkingu wewnętrznym (chęć skorzystania z parkingu wewnętrznego należy zgłosić Ochronie gmachu przez domofon zainstalowany przed wjazdem na parking od ulicy Terespolskiej)
  • podjazd dla osób niepełnosprawnych umożliwiający wjazd na teren Sądu
  • platforma dla osób niepełnosprawnych
  • winda
  • toalety na każdej kondygnacji


Budynek od strony architektonicznej nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku, ale proponujemy skorzystać z pomocy pracownika Sądu. Osoba uprawniona jest zobowiązana zgłosić chęć skorzystania z takiej pomocy w terminie 3 dni roboczych przed tym zdarzeniem lub za pomocą osoby przybranej w Biurze Obsługi Interesantów


wstecz     na górę

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie Informację wytworzył: Marcin Szymanski
Informację opublikował: Konrad Popiołek
Czas wytworzenia informacji: 19.12.2017
Dokument oglądany razy: 26 931